Обележена 98. годишњица битке на Мачковом камену
Пригодном свечаношћу, коју су заједнички организовале општине Љубовија и Крупањ, у суботу 22. септембра код спомен-костурнице на Мачковом камену обележена је 98. годишњица једне од најкрвавијих битака српске војске у првом светском рату.

Свечаности су присуствовали представници државних органа, удружења бораца, Савеза потомака ратника Србије 1912-1920. год., представници политичких странака, удружења грађана. Парастос погинулим борцима служили су директор патријаршије Стојадин Павловић, протојереј Ставрофор и свештеници азбуковачког и рађевског намесништва.

После полагања венаца у име општине Љубовија поздравну реч упутио је председник општине Љубовија Мирослав Мићић, а у име општине Крупањ председник општине Ненад Васиљевић. О јунаштву наших бораца на Мачковом камену говорио је Сретен Цветојевић председник Општинске организације савеза потомака ратника Србије 1912-1920. год. Културно-уметнички програм припремили су ученици Основне школе "Петар Враголић", библиотека "Милован Глишић" и ученици средње школе "Вук Караџић" из Љубовије. Љубомир Јевремовић, ученик Средње школе, иначе праунук поручника Милоја Јевремовића, учесника битке на Мачковом камену, извео је говор мајора Драгутина Гавриловића.

Покренута је иницијатива да општине Љубовија и Крупањ, у сарадњи са надлежним министарствима, од овог јубилеја уложе много више напора на припреми за обележавање великог јубилеја 100. год битке на Мачковом камену 2014. године. Српске жртве и ова славна битка заслужују много већу пажњу.

Објављено: 24.09.2012. - 16:35:00

Књига месеца - септембар