Глумац Тихомир Арсић одржао ђацима радионицу
Прослављени глумац Тихомир Арсић у оквиру кампање коју ради уз подршку и помоћ Српске Православне цркве и часописа “ Светосавско звонце”, данас је ученицима основне и средње школе у Љубовији одржао књижевно – историјску радионицу на тему “Од Куманова до Кајмакчалана” и несрећама које су задесиле Србију у три рата у шест година, када је четворомилионска Србија од два милиона мушкараца изгубила милион и 273 хиљаде младих људи.

– Уверен сам да је на овој деци мисија да ову Србију коју смо им ми оставили учине насмејанијом него што је ова какву им ми остављамо. Кад им кажем да наставе да ходају стопама својих предака то значи да наставе да ратују, али ја им кажем да ратују компјутерима и хемијским оловкама, својим паметним главицама, кошаркашким и тениским лоптама и идејама о комуникацији, миру и једнакости у свету јер то је у српској души постављено тако да је њен апсолутни и саставни део, рекао је ,измедју осталог Тихомир Арсић.

Објављено: 25.10.2016. - 00:20:05

Књига месеца - март