Фестивал комедије у Новом Бечеју
Пред нама је нови, 9. по реду Фестивал комедије „Јован Kнежевић –Цаца“ који је заказан за задњу недељу октобра, тачније од 23. до 28. у Новом Бечеју. На програму су пет такмичарских представа на великој и три на дечијој сцени, популарни Фестић.На овогодишњем фестивалу, учествоваће и аматерско позориште *Александар Јоковић*из Љубовије са представом *Свастике*, Наши глумци имају наступ у, такмичарском делу, у четвртак 26, октобра са почетком у 20 часова Фестивал се завршава представом ван конкуренције у част награђених.

На фестивалу додељиваће се Цацине ленте за најбољу представу у целини по мишљењу стручног жирија, по мишљењу публике, најбоља мушка и женска улога, режија и сценографија. Сваке вечери публика ће награђивати глумца вечери. Исте категорије важе и за дечији програм. Досадашњ председници жирија били су Живојин Жика Миленковић, Јелица Сретеновић, Лидија Вукићевић, Славољуб Матић, Бранка Пујић, Ненад Окановић, Мина Лазаревић, а ове године Злата Нуманагић уз подршку члана жирија и модератора, редитеља Александра Волића. Победничка представа велике сцене стиче право учешћа у пратећем програму Дана комедије у Јагодини.

Објављено: 24.10.2017. - 17:05:36

Књига месеца - октобар