Промоција романа поводом Дана Дечије књижевности
Вечерас је у сали СО Љубовија одржамо књижевно вече и промоција романа“ ДОК АНЂЕЛИ РАСТУ О МАТОРЦИМА НЕМА КО ДА БРИНЕ“ , аутора Слободана Продановића, унука, староварошана, Љубовијана, Радомира и Милеве Продановић.

Радомир Продановић предратни трговац учесник је ратова за ослобођење Србије и носилац је Албанске споменице и Карађорђеве звезде. Био је члан одбора за изградњу моста на реци Дрини између Љубовије и Братунца, велики је ктитор и утемељивач Храма " Преображења Господњег" у варошици Љубовији...

Радомирова супруга Милева председница је пододбора Друштва" Кнегиња Зорка", основаног у Љубовији 1934. године, и као и њен супруг била је велики добротвор.
Књига је резултат ауторове литерарне претворбе целокупног његовог животног искуства претворен у јединствени тон приповедања, пун шармантног детињег казивања о целокупној животној проблематици са којом се човек суочава у савременом свету од најситнијих , породичних до најкрупнијих светских проблема.

Објављено: 01.04.2024. - 08:20:14

Књига месеца - април